• Kostiumowy spektakl "Mały Książę"

• 30.01.2024
        • "Patrz tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - sentencja znana z powiastki filozoficznej " Mały Książę" zabrzmiała na deskach JOKiS-u w dn. 24.01.2024 r. Wtedy to nasi uczniowie kl. VI a i VIb obejrzeli sztukę teatralną w wykonaniu fantastycznych aktorów. Ten kostiumowy spektakl, grany był z ogromnym wdziękiem. Na uwagę zasługuje postać odtwórcy roli Małego Księcia. Tomasz Smoter - aktor, a jednocześnie znakomity tancerz, stworzył niezwykłą kreację w tej roli. Naiwny i wrażliwy jak dziecko, a jednocześnie zakochany w Róży młody mężczyzna. Wraz ze swą partnerką sceniczną, Anną Kłos, wprawiają w zachwyt widza swoim duetem tanecznym: Mały Książę - Róża, Mały Książę - Lis, a ich popis graniczy wręcz z akrobacją taneczną. Nic więc dziwnego, że po spektaklu usłyszeliśmy gromkie brawa. "Mały Książę" w wersji Teatru "Cracovia" to nie bajka dla dzieci, a historia filozoficzna dla młodzieży, opowieść o dojrzewaniu, poznawaniu praw rządzących światem, a wszystko zaczyna się od miłości . Polecamy

• "Mój Robot 2024"

• 30.01.2024
        • 23 stycznia odbył się VIl Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty „Mój Robot 2024. Do SP nr 7 przyjechały drużyny m.in. z Rzeszowa , Leżajska oraz Jarosławia, które rozwijają swoje umiejętności programowania i tworzenia robotów. W kategorii klas 1-3 na 6 drużyn, zajęliśmy 4 miejsce, w kategorii 4-6 na 10 drużyn zajęliśmy 6 miejsce, w kategorii 7-8 spośród 11 drużyn uklasowaliśmy się na 4 pozycji. Gratulujemy i dziękujemy uczniom z klas: 7a Hubertowi Łyżeń oraz Wiktorowi Baran, z klasy 6b Kacprowi Wiater, Karolowi Pikule oraz uczniom z klasy 3a Zuzannie Zięba oraz Ignacemu Golisz

Dziękujemy p. A. Gala za modyfikację labiryntu do ćwiczeń.

Opiekunami grup są Wiesław i Barbara Zięba

Montaż filmu Błażej Golisz- dziękujemy

• "Miejska wycieczka" klasy 4a i 4b

• 30.01.2024
        • W dniu 15 stycznia klasy 4a oraz 4b wybrały się wspólnie do kina na seans pt. „Akademia Pana Kleksa”. Wyjście sprawiło uczniom wiele radości. Taka „miejska wycieczka” miała na celu wyzwolić w uczestnikach radość, dobry humor, a także zacieśnić relacje międzyklasowe.

Wrażenia i emocje związane z obejrzeniem filmu także pozostaną na długo w pamięci wszystkich

• (Nie) zwykła matematyka w klasie 7

• 30.01.2024
        • Matematyczne pranie czyli porównywanie liczb niewymiernych na osi liczbowej. Uczniowie klasy 7 chętnie i z łatwością utrwalali wartości pierwiastków kwadratowych oraz sześciennych, a także szacowali liczby niewymierne w wersji łatwiejszej oraz trudniejszej.

Nasze pranie okazało się bardzo atrakcyjną formą nauki przez zabawę.

Lekcja odbyła się w ramach projektu "(Nie) zwykła matematyka".

• "Opowieść wigilijna" w teatrze MASKA

• 09.01.2024
        • Początek roku klasy 7a oraz 8a powitały w iście artystycznych nastrojach. Uczniowie wybrali się bowiem w dniu 3 stycznia (wraz z opiekunami – panią Beatą Dejnaką, Małgorzatą Wańkowicz oraz Bernadettą Wysocką) do Teatru Maska, na przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”. Było to wyjątkowe przeżycie. Takie bezpośrednie obcowanie ze sztuką rozwija umiejętności literackie, wzmacnia potrzebę skupienia koncentracji oraz uwagi, wprowadza w świat sztuki, rozwija kompetencje społeczne, uczy krytycznego myślenia, rozwija kreatywność, a także wprowadza w zupełnie inny świat, inny niż kino czy telewizja. Dodatkowym, niezwykle ważnym atutem owego wyjazdu była kwestia poznania oraz utrwalenia treści lektury Karola Dickensa.

• "Magiczny kolędowy wieczór"

• 07.01.2024
        • 5 stycznia w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Naszą szkołę reprezentował Zespół Wokalny, który do występu przygotował Pan Tomasz Dębicki. więcej

• "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło"

• 07.01.2024
        • Okres świąteczny to niezwykle magiczny czas, dlatego klasa 5a – przy okazji omawiania lektury pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” – miała możliwość wykazania się wyjątkową pomysłowością oraz kreatywnością i przygotowania (w ramach pracy twórczej) własnych „magicznych” krzeseł – czerwonych krzeseł. Każde z nich ma fantastyczną moc spełniania życzeń – jedno moc spełniania marzeń, drugie przewidywania przyszłości, kolejne sprzątania pokoju, prawdomówności, a nawet odrabiania pracy domowej itp. – trzeba jedynie na nich usiąść. Zapewne każdy z nas chciałby być w posiadaniu takiego czarodziejskiego mebla:). Uczniowie przeanalizowali bardzo dokładnie treść lektury, omówili wszystkie „życzenia”, jakie spełniło tytułowe czerwone krzesło, a praca twórcza okazała się dobrym pomysłem na utrwalenie tych wiadomości.