• Rocznica śmierci Baśki Puzon

• 12.06.2023
        • Dzisiaj odbył się uroczysty apel upamiętniający Patronkę naszej szkoły - Czesławę Romanę Puzon, ps. Baśka.

Czesława Romana Puzon, ps. Baśka urodzona 27 marca 1919 w Jarosławiu. „Baśka” podczas wojny działała w konspiracji, była członkiem Armii Krajowej, z narażeniem życia kolportowała prasę podziemną, dostarczała rozkazy i rozpowszechniała zakazane komunikaty radiowe. W maju 1944 roku została aresztowana przez jarosławskiego gestapowca Franza Schmidta i osadzona w siedzibie Gestapo. Rozstrzelano ją 9 czerwca 1944 roku w bliskim jej lesie kidałowickim. W Jarosławiu imię Czesławy Puzon nosi Nasza Szkoła Podstawowa nr 5 a także Hufiec ZHP oraz Park i ulica przyktórej stoi jej dom rodzinny. W parku zostało odsłonięte popiersie wykonane według projektu jarosławskiego rzeźbiarza prof. Stanisława Lenara.

• Mój Robot 2023

• 12.06.2023
        • 7. czerwca odbył się VI Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty „Mój Robot 2023. Do SP nr 7 przyjechały drużyny m.in. z Rzeszowa , Leżajska oraz Jarosławia, które rozwijają swoje umiejętności programowania i tworzenia robotów. W kategorii klas 4-6 na 19 drużyn zajęliśmy 4 miejsce. W kategorii 1-3 spośród 7 drużyn uklasowaliśmy się również na 4 pozycji. Gratulujemy i dziękujemy uczniom klas: 6a, w szczególności Hubertowi Łyżeń oraz Błażejowi Golisz oraz 2a Zuzannie Zięba oraz Ignacemu Golisz wraz z opiekunami B. i W. Zięba

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konkursu: https://youtu.be/5bMkY2D2Wak