• Akcja motywacja

• 15.12.2022
        • Każdy człowiek potrzebuje motywacji do wszelkiego rodzaju działań.

Motywacja to "siła napędowa" do osiągania celów, odnoszenia sukcesów i realizacji marzeń!

"Każdy dzień to nowy początek, puste płótno do namalowania najpiękniejszy obraz do stworzenia " , kierując się tym mottem w naszej szkole pojawiły się kolorowe naklejki motywatorki. Hasła te mają za zadanie przypominać nam każdego dnia jak ważny jest uśmiech czy wiara we własne siły i możliwości. Zaczynajmy więc dzień od pozytywnego nastawienia i malujmy uśmiech na twarzy.

• Liga Robotyki w SP10

• 07.12.2022
        • Dzięki finansowemu wsparciu ze strony #UrządMiastaJarosławia w naszej szkole odbywają się cotygodniowe zajęcia z robotyki. W trakcie zajęć uczniowie wykorzystując najnowocześniejsze materiały dydaktyczne LEGO Mindstorms EV3 systematycznie i sukcesywnie zdobywają wiedzę i nowe umiejętności z zakresu robotyki, programowania, matematyki i fizyki. Dzięki tym zajęciom uczniowie rozwijają zdolności analitycznego myślenia oraz tworzą własne, autorskie projekty. Dzięki wykorzystaniu wiedzy z zakresu nauk ścisłych uczniowie przestają postrzegać matematykę, jako abstrakcyjną naukę i zaczynają dostrzegać jej praktyczny wymiar.

Dnia 30 Listopada odbyły się zawody robotów Lego Mindstorms EV3 w Szkole Podstawowej Nr 10 w Jarosławiu. Nasi uczniowie z klas 2,5 i 6 startowali w kategorii sumo oraz wyścig, zdobywając kolejne punkty do ogólnej klasyfikacji, która będzie podsumowana w czerwcu. Gratulujemy naszym uczniom! Do nagrania materiału z Ligi Robotyki użyto kamery Canon zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Opiekunem jest p. Wiesław Zięba