22 listopada odbyło się spotkanie z Wojciechem Ulmanem, pisarzem, fotografem, poetą i malarzem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z odziału przedszkolnego.
"Mały Książę" w klasie 7c
- 19.11.2024
Klasa 7c wybrała się w niesamowitą podróż z Małym Księciem.
Uczniowie przygotowali inscenizacje z owej lektury wcielając się w role poszczególnych mieszkańców planet, które mały chłopiec odwiedził. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem, a przy tym - doskonale się bawili.
4
Niezapomniany tydzień w hiszpańskiej Maladze
- 17.11.2024
Miniony tydzień, 9-16 listopada, grupa 23 uczniów wraz z opiekunami: dyrektorem szkoły p. D.Tomasem, p. Maciejem Żółcińskim, p. B.Zięba, p. W. Zięba spędziła niezapomniany tydzień w hiszpańskiej Maladze uczestnicząc w unijnym projekcie pod nazwą Erasmus+, numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-SCH 000210386. Oprócz zajęć w szkole partnerskiej Lope de Vega School, nauki j.hiszpanskiego był czas uczestniczyć w tour po Maladze zorganizowanym przez naszego partnera firmę Euromind. W kolejnych dniach sami odkrywaliśmy uroki i kulturę tego andaluzyjskiego miasta.
Koordynatorzy projektu: B&W Zięba
3
Wyjazd do Malagi w ramach Erasmus+
- 17.11.2024
Drugiego dnia pobytu naszych uczniów w Maladze gościliśmy w szkole partnerskiej Lope de Vega School.
Spotkanie było okazją do poznania uczniów z Hiszpanii, ich szkoły oraz świetnej zabawy. Nasi uczniowie przedstawili naszą szkołę i miasto, zrobili pierwsze kroki w nauce języka hiszpańskiego, nawiązali znajomości oraz udowodnili, że potrafią podejmować wyzwania.
Wyjazd do Malagi w ramach Erasmus+ jest finansowany przez Unię Europejską, numer projektu: 2024-1-PL01-KA121-SCH000210386
26
Wysportowana i utalentowana uczennica naszej szkoły
- 17.11.2024
Z dumą przedstawiamy Maję Junik uczennice klasy IIIB, która trenuje Ju-Jutsu i na zawodach sportowych odnosi ogromne sukcesy. Jej ciężka praca i determinacja przynoszą niesamowite efekty! Na ostatnich zawodach, które odbyły się w dniu 26 października 2024 w Żywcu o „Puchar Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki” Maja zajęła miejsce.
To jednak nie koniec! Maja ma na koncie mnóstwo zwycięstw na najwyższym podium.
Gratulujemy i życzymy kolejnych równie spektakularnych sukcesów !
Narodowe Święto Niepodległości - uroczysta akademia
- 12.11.2024
W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia podczas której mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrza Miasta Jarosławia - Pana Marcina Nazarewicza.
Przygotowany przez uczniów program artystyczny przypomniał nam o tym, jak wiele trudów i przeciwności należało pokonać, aby Polska mogła być wolna i niepodległa!
Na zakończenie akademii Pan Dyrektor Dariusz Tomas wręczył dyplom naszej uczennicy Mai Junik za osiągnięcia sportowe w sztukach walki.
15
„Jarosławscy Patroni Niepodległości”
- 12.11.2024
W piątek 8 listopada uczniowie klasy 7c wraz z wychowawczynią oraz Dyrektorem szkoły reprezentowali szkołę podczas uroczystego otwarcia wystawy plenerowej zatytułowanej „Jarosławscy Patroni Niepodległości”.
Warto wspomnieć, że wśród Jarosławskich Patronów Niepodległości znalazła się patronka naszej szkoły - Czesława Romana Puzon „Baśka”.
Następnie punktualnie w samo południe wspólnie ze wszystkimi obecnymi na płycie rynku, odśpiewaliśmy hymn Polski!
2
,,Mój wyjątkowy różaniec''.
- 12.11.2024
Pod koniec października został rozstrzygnięty konkurs pt. ,,Mój wyjątkowy różaniec''. Miał on na celu pogłębić znaczenie modlitwy różańcowej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 73 uczniów.
Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, którą wręczał ks. Proboszcz Maciej Kandefer, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Pan Dariusz Tomas oraz ks. Wikariusz Karol Jagiełło.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to zacne dzieło.
8
Dzień Dyni w Świetlicy Szkolnej!
- 12.11.2024
5 listopada nasza świetlica zamieniła się w dyniową krainę pełną uśmiechu, nauki i zabawy! Podczas obchodów Dnia Dyni dzieci miały okazję odkryć tajemnice tego niezwykłego warzywa, biorąc udział w różnorodnych i inspirujących zajęciach.
Był film edukacyjny, który przybliżył wszystkim ciekawostki o dyniach, a także karty pracy pełne wyzwań z matematyki i języka polskiego. Nie zabrakło też praktycznych aktywności – dzieci ważyły dynie, uczyły się rozpoznawać ich właściwości i porównywać ich wielkości, oceniając, która jest większa, a która mniejsza. Każdy uczestnik z dumą odebrał dyplom, który podkreślał ich zaangażowanie i zdobyte umiejętności!
Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły we wszystkich zadaniach, a w świetlicy panowała wyjątkowo radosna i ciepła atmosfera. To był dzień pełen nowych doświadczeń, który sprawił, że mali odkrywcy z uśmiechem opuszczali świetlicę. Dzień Dyni okazał się wspaniałą okazją do nauki poprzez zabawę – czekamy na kolejne równie inspirujące wydarzenia.
8
Wyjście na Stary Cmentarz klasy III b
- 12.11.2024
Korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią wybrali się na Stary Cmentarz by odwiedzić groby poległych żołnierzy - na których pomodlili się i zapalili znicze. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci. W czasie wycieczki uczniowie zrozumieli też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
3
"Zaelektryzowani"- pokazy fizyczne i eksperymenty
- 05.11.2024
5 listopada naszą szkołę odwiedził przedstawiciel grupy "Zaelektryzowani"! Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w fascynujących pokazach fizycznych pełnych eksperymentów i efektownych doświadczeń. Było wiele emocji, a nasi młodzi odkrywcy byli zachwyceni! Dziękujemy grupie "Zaelektryzowani" za tę wyjątkową lekcję nauki przez zabawę!
4
Klasowy konkurs wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec"
- 05.11.2024
„Opowieść o wspaniałych ideałach BRATERSTWA i SŁUŻBY, o ludziach, którzy potrafią pięknie umierać i PIĘKNIE ŻYĆ” poznała ostatnio klasa 8a. Na zakończenie serii lekcji poświęconych książce Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec” został przeprowadzony klasowy konkurs wiedzy z lektury, w którym wyłoniono 4 zwycięzców:
Miejsce I – B. Mastek
Miejsce II – A. Mrozowicz
Miejsce III ex aequo – E. Procka oraz H. Jonak
Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby każda następna pozycja książkowa była przeczytana z taką pasją, zrozumieniem treści oraz zaangażowaniem.
Pamiętamy o zmarłych
- 05.11.2024
We wtorek 29 października uczniowie klasy 4 a pod opieką wychowawcy udali się na Stary i Nowy cmentarz w Jarosławiu na groby żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Na cmentarzu przy ul. Krakowskiej znajduje się kwatera wojskowa, mogiły pojedyncze i zbiorowe powstańców, żołnierzy Wojska Polskiego i AK oraz wielu zasłużonych dla miasta osób duchownych i świeckich. Dzieci zapaliły znicze nie tylko na żołnierskich grobach, a także na grobach pracowników związanych z naszą szkołą i bliskich zmarłych z rodzin.
3
Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasie 7a
- 31.10.2024
22 października w klasie 7a odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały podzielone na dwie części. W pierwszej części uczniowie obejrzeli film z wiedzą ogólną:
- na czym polega pierwsza pomoc przedmedyczna,
- zakres czynności pomocy przedmedycznej
- kto może jej udzielić.
Młodzież bardzo uważnie i z dużym zainteresowaniem obejrzała prezentację, a następnie przećwiczyła na sobie i na fantomach zaprezentowane sposoby udzielania pierwszej pomocy.
„Działaj jak cię nauczono, bezradności powiedz – nie!.
Gdy ratujesz życie komuś bądź spokojny, nie bój się!
Wiedzę masz, odrzuć strach…”
Spotkanie ze sztuką
- 31.10.2024
Dzień 24.10.2024 r. był pod znakiem spotkania ze sztuką teatralną. Edukacyjny Teatr Cracovia w JOKiS wystawił przedstawienie pt. "Balladyna" w reż. Anny Kasprzyk. Świetna sceniczna realizacja tego romantycznego dzieła Juliusza Słowackiego na długo zostanie siódmoklasistom w pamięci. Rewelacyjna gra aktorska, scenografia i efekty dźwiękowe ciekawie zostały zespolone, aby ukazać tragiczne konsekwencje zbrodniczych działań głównej bohaterki.
Wycieczka klasy 5a
- 28.10.2024
W dniu 25 października klasa 5a wybrała się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Hadli Szklarskich.
Historia ZPP w Hadlach Szklarskich sięga XIX wieku. Pierwszymi właścicielami była rodzina Łastowieckich herbu Laryssa. Zbudowany został na przełomie XIX/XX wieku na miejscu starej murowanej rezydencji. Dwór usytuowany jest z dala od wsi, a łączna powierzchnia terenu, na którym się znajduje, wynosi 8 ha. Uczniowie oprócz poznania namiastki historii, spędzili również miło czas w kręgielni oraz na strzelnicy. Zabawom nie było końca także w parku sensorycznym. Wyjątkowa atmosfera, piękna pogoda oraz atrakcje sprawiły, że dzieci wróciły bardzo szczęśliwe, a niezastąpiony wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
11
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Wszystkie